pieczątka notariusza

Każdego z nas spotykają okoliczności, które wymagają skorzystania z pomocy prawnej. Przykładem może być chęć spisania swojej ostatniej woli czy też formalności związane z zakupem lub sprzedażą działki. Obecnie niektóre sprawy nie mogą nabrać mocy urzędowej bez pieczęci notarialnej. Niektóre dokumenty nie zostaną również uznane przez sądy oraz liczne urzędy.

Niezbędna dokumentacja

W przypadku praktycznie każdej wizyty u notariusza konieczne jest posiadanie dokumentów, które mają za zadanie potwierdzić tożsamość konkretnej osoby. Reszta niezbędnych informacji powinna być zawarta w dokumentach dotyczących danej sprawy. W przypadku chęci sprzedaży domu czy też mieszkania niezbędne jest dysponowaniem aktem własności nieruchomości. W przypadku gdy współwłaścicielami konkretnej nieruchomości jest więcej niż jedna osoba, niezbędna jest ich obecność w czasie dokonywania czynności urzędowych.

Najważniejsze usługi świadczone przez notariusza

Usługi notarialne to bardzo szerokie pojęcie, jednak najczęściej wiążą się one z koniecznością sporządzenia aktu notarialnego. Istnieją sytuacje, gdy ten dokument jest niezbędny do uregulowania pewnych urzędowych formalności. Akt notarialny najczęściej dotyczy kupna czy też sprzedaży wybranej nieruchomości. Wystawia się go również w przypadku przekazania jej w formie darowizny. Notariusz pomoże również w spisaniu intercyzy czy też testamentu. Wśród jego usług znaleźć można także potwierdzanie zgodności dokumentów z oryginałem czy też poświadczanie pełnomocnictw. Równie popularna wśród odbiorców usług prawnych jest czynność sporządzania aktów poświadczenia dziedziczenia lub przygotowywania pełnomocnictw do sprzedaży nieruchomości.

 

Siedziba kancelarii mieści się w Rybniku. Do współpracy zapraszamy też klientów z pobliskich miejscowości – Żor, Pszowa, Czerwionki, wielu innych.

Kontakt:

Nawiązanie współpracy z rejentem

W celu umówienia się na spotkanie z rejentem, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

Parking znajduje się naprzeciwko kancelarii, obok dworca PKP.